Do grona zobowiązanych do posiadania kasy fiskalnej online od 1 lipca 2021 r. należą już lekarze i dentyści — w związku z tym wiele osób zastanawia się, czy to samo obejmuje również branżę weterynaryjną. 

Zawód weterynarza określany jest jako ochrona zdrowia zwierząt, a także weterynaryjną ochronę zdrowia publicznego i środowiska. 

Czy kasy fiskalne online Gdańsk są niezbędne dla weterynarii? 

Podatnicy, którzy zobowiązani byli do wymiany kas na modlę online, obejmuje przede wszystkim lekarzy i dentystów. Natomiast zawód lekarza weterynarii regulowany jest oddzielną ustawą – z 21 grudnia 1990 r. o zawodzenie lekarza weterynarii, a także  obejmują go zasady z izb lekarski-weterynaryjnych. Podsumowując, branża weterynaryjna nie została zmuszona do zmiany kas. Oprócz wymienionej wcześniej ustawy, warto również wspomnieć o tym, że nie zostali wymienieni w art. 145 b ust. 1 punkt 3 ustawy o VAT. 

Czy lekarze weterynarii mogą wymienić mimo to swoje kasy na kasy online Gdańsk?

Pomimo, że ustawowo nie został do tego zmuszony, lekarz weterynarii, wykonujący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, mogą. wymienić swoją aktualną kasę  we własnym zakresie. Niestety, ale w związku z tym nie mają możliwości skorzystania. z ulgi podatkowej na zakup kasy fiskalnej online. Ulga przysługuje tylko osobom, które zostały objęte prawnym obowiązkiem jej wymiany. 

Rate this post
pl_PLPolski