POS terminale płatnicze Gdańsk Gdynia Sopot Trójmiasto

Zadaniem terminali POS jest umożliwienie dokonywania transakcji bezgotówkowej, np. kartą płatniczą, telefonem czy przy wykorzystaniu opcji BLIK w aplikacji swojego banku. 

Jak działają terminale?

Klient wkłada kartę do terminala lub płaci w sposób zbliżeniowy. Obecnie coraz więcej osób korzysta ze smartwatcha oraz telefonu do płatności. Terminal łączy się z producentem danej karty przez centrum autoryzacyjne. Jeśli stan konta klienta pozwala na zakup, z jego konta pobierane są środki pieniężne, które trafiają na rachunek sprzedawcy.

Jakie są rodzaje terminali płatniczych?

POS to przede wszystkim sprzęt stacjonarny. W jego skład wchodzi skrzynka, która zasilana jest prądem, z klawiaturą do podawania kodu PIN, ekranem oraz posiada możliwość drukowania potwierdzeń zakupu. Terminale POS spotykane są głownie przy stanowiskach kasowych. Jego mobilnym odpowiednikiem jest mPOS. Mają przede wszystkim mniejszy rozmiar, a do ich działania wystarcza bateria. Bez problemu połączyć można się przez WiFi oraz dzięki wejściu na kartę SIM istnieje możliwość łączenia się przez GPRS. Terminale te znajdują rozwiązania głównie w restauracjach, miejscach gdzie należy podejść do klienta.

Dlaczego warto mieć terminale POS?

Terminal POS to jedno z kluczowych narzędzi. Dzięki niemu masz szansę na wzrost zysków w firmie. Aż 66 procent badanych przez Instytut Badań Pollser woli płacić kartą. Dzięki POS obsługa będzie sprawniejsza i wygodniejsza. Warto pamiętać również o tym, że płatność kartą jest bezpieczniejsza.

Skorzystaj z POS terminale płatnicze Gdańsk Gdynia Sopot Trójmiasto już teraz razem z MONKOMP!

5/5 - (64 głosów)
pl_PLPolski