Płatności bezgotówkowe – Terminale płatnicze Gdańsk Gdynia Sopot Trójmiasto

Od początku 2022 roku wraz z Polskim Ładem, wszedł obowiązek udostępnienia klientom płatności bezgotówkowych. Kogo dotyczy, na czym się opiera i jaki terminal płatniczy wybrać? Zapraszamy do poradnika przygotowanego przez MONKOMP.

Kogo dotyczy obowiązek posiadania terminala płatniczego?

Do udostępnienia płatności bezgotówkowych zobligowani są podatnicy, którzy ewidencjonują sprzedaż w swoim przedsiębiorstwie za pomocą kasy fiskalnej. Wiąże się to z koniecznością synchronizacji kasy z terminalem. Jeśli podmioty nie zastosowały się do obowiązku posiadania terminalu, niestety, ale grozić mogą im nieprzyjemne konsekwencje.

Co grozi przedsiębiorcom za brak posiadania terminu płatniczego?

Naczelnik urzędu skarbowego ma możliwość nałożenia na podatnika karę pieniężną o wysokości 5000zł. Drugą poważną sankcją jest brak przysługującego zwrotu różnicy podatku naliczonego w terminie przyśpieszonym za okres rozliczeniowy, w którym naruszenie tego obowiązku zostało stwierdzone oraz za 6 kolejnych okresów rozliczeniowych następujących po tym okresie rozliczeniowym lub za który, podatnik wykazał zwrot różnicy podatku.

Terminale płatnicze Gdańsk Gdynia Sopot Trójmiasto

Szukasz odpowiedniego terminalu płatniczego? Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego oraz do strony internetowej, aby zapoznać się z szczegółami oferty. Oferowane przez nas terminale płatnicze pozwalają na płatności kartą kredytową oraz blikiem.

5/5 - (51 głosów)
pl_PLPolski